upławy - plamienia w ciąży

Panie Doktorze, mam problem dotyczący upławów. Jestem w 11 tyg. ciąży, od 7 tyg. przyjmuje duohaston (2Xdziennie). Biorę go własnie ze względu na brązowo - żółte plamienia (upławy?). Przez dwa dni były one bardziej krwiste. Teraz powróciły do koloru brązowego. Mój lekarz twierdz, że ciąża rozwija się prawidłowo, zalecił odpoczynek i dalsze przyjmowanie leków. Czy naprawde nie powinnam szukać przyczyn tych plamien i uznac je za "koloryt" ciązowy? Tak uważa mój gin. Ale ja mam coraz więcej wątpliwości. Boję się zaniedbać i potem żałować. Dodam, że to moja druga ciąża, poprzednia obumarła w 7 tyg.Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję.
Plamienia we wczesnej ciaży zdarzają się dość często, co nie świadczy, że jest to objaw fiziologiczny. Rozumiem, że zapewnienie lekarza prowadzącego o prawidłowym rozwoju ciąży poparte jest korzystnym wynikiem USG. Zalecenia pod postacią oszczędzającego trybu życia ( to najważniejszy element profilaktyki ), przyjmowanie leków rozkurczowych ( No-Spa, magnez ) oraz Duphastonu do ok. 16 tyg. jest dobrym sposobem leczenia. Niezależnie od bezpośredniej przyczyny plamienia jest to standartowe postępowanie. Proponuję wykonać kontrolne badanie USG w 14 tyg. Szpital wyłącznie w przypadku zdecydowanego krwawienia. Sławek Warzęchowski


Panie doktorze, jestem w 15 tygodniu ciązy, od 3 dni mam plamienia koloru brązowego, raz jasno brązowe a raz ciemno brązowe, po badaniu moj ginekolog powiedzial ze płód rozwiaja sie prawidłowo i wygląda na 16/17 tydzien, mam nadżerkę , moj lekarz przepisal mi luetine 2 x 1 tabletkę. stwierdzil ze przyczyną moze byc to iz cialko żółte juz nie podtrzymuje ciąży tylko ta role przejmuje łożysko i moze byc za mało progesteronu i dlatego moze byc malo hormonow. Dodam ze na poczatku ciazy brałam Duphaston i luteinę gdyz wystapil u mnie krwiak. Wyliczyłam sobie ze w tych dniach przydada mi miesiączka i moze to byc przyczyną. Co moze byc przyczyną taki plamien? Bardzo mnie martwią.
To rzadkość plamienei w 15 gtyg z powodu małego progesteronu - łożysko zapewnia wtedy odpowiednią jego ilosc. Nadżerka tez plami w ciąży. SW
a czy nadżerka jak plami w ciązy to moze byc to w takiej postaci ze śluz jest zabarwiony na kolor brązowy? i czy są jakies metody wyleczenia tej nadzerki czy cały czas bede plamic przez całą ciąże? a jesli to nie nadżerka daje zabarwienie sluzu na taki kolor to moze być jeszcze jakas inna przyczyna ? dzis jest 6 dzien plamien i są one o mniej intensywnym kolorze brązu i rzadsze, co prawda całymi dniami leże w łózku i boli mnie prawy bok podbrzusza tak jak by kłuł. jeszcze jedno pytanko mam dotyczace plamien, na forum jedan z dziewczyn pisała ze w 4 miesiącu plamiła a przyczyną było mała ilosc magnezu, czy to było by prawdopodobne w moim przypadku gdzyz po badaniu u lekarza lekarz powiedzial ze dzidzius dobrze sie rozwija i wygląda na 16/17 tydzien ciąży po zmierzeniu nózki i główki, i u mnie brak magnezu chyba nie wchodzi w grę.


Więcej informacji znajdziesz na ciąża